Úvodní stránkaCycling CentrumFitCentrumSquash centrumSoláriumPronájmy a DalšíLogin
 
Úvodní stránka Squash centra
Squash
Squash
Squash
Squash
Squash
Squash je hra

Uvědomujete si, proč je squash skvělý?
  • můžete během krátké chvíle vydat spoustu energie a tím si vylepšit postavu a fyzičku

  • můžete se setkat se zajímavými lidmi v pěkném prostředí

  • budete se těšit z výhry a časem i z prohry

  • udržíte se fit a budete se cítit dobřeFAKTA
Squashová centra bývají velice dobře vybavená zařízení. Jenom v Holandsku se squashi pravidelně věnuje přes 1 000 000 hráčů. V Německu mají dle posledních průzkumů přes 7000 squashových kurtů. Určitě je brzy doženeme.Na této hře je pěkné, že každý může hrát kdykoli si přeje. Squash je součástí životního stylu manažerů, mládeže a každého moderního člověka, který hledá intenzívní pohyb formou zábavné, velmi emotivní hry. Sport s turnaji, soutěžemi, národními reprezentačními družstvy, vzdělanými trenéry. Ráno, během přestávky na oběd, odpoledne po práci nebo ve večerních hodinách hraje zcela jistě každý, kdo se squashem někdy začal. Squash je jako krásná a svůdná bytost, ke které se budete rádi vracet. Zdravě vypadající šéf nebo sekretářka, sousedka, student i každý racionálně uvažující člověk kompenzují svůj intenzívní, často však statický způsob života, pohybem. Aktivní moderní lidé zajímající se o své zdraví a duševní svěžest, kteří zvolí squash, nebudou zklamáni.
Squash se ve vašich rukách může stát přítelem, jenž vám občas zpětně nastaví zrcadlo sebepoznání nebo vám umožní uvolnit se a překonat depresi. Squash se stane vaší láskou, která vám udělá radost, když se chcete bavit a polaská vás, když budete smutní. Vaše herní dovednosti a taktické schopnosti pak budou moci vystupovat jako kladní či záporní hrdinové ve vaší hře. Každý odehraný zápas se soupeřem se stane samostatným příběhem vašeho počínání. S přibývajícím nácvikem techniky a taktiky, se budou měnit i jednotlivé prvky hry a údery vaší hry. Sami uvidíte.


HISTORIE
Myslíte si, že squash je mladý sport? Tak to se mýlíte. První squashový kurt prý vznikl už v roce 1881 a byl postaven v Harrow v Oxfordu. Squash se zprvu hrával hlavně v soukromých Anglických klubech a školách. V 70-tých letech se díky zdokonalování materiálů a technologií mimořádně zvětšil zájem o tuto hru.
Stejně jako u mnoha jiných sportů vznikl i squash náhodou. Chlapci ze soukromé školy Harrow v Anglii si pravidelně hrávali s míčkem na dvoře mezi čtyřmi zdmi když čekali, až na ně přijde řada na tenis. Jednoho dne si z toho dva nebo tři chytřejší udělali hru a tento den je možné považovat za den vzniku squashe. "... a jestli nezemřeli, hrají tam dodnes,....
Slovo squash vzniklo z pojmenování zvuku, který doprovázel náraz měkkého gumového míčku na přední stěnu.
Vedle svých "pokrevních sourozenců" se stejnými prvky sportu (raketová hra v uzavřeném prostoru s pomocí stěn) jako je například Rackets, Racket ball, Hardball, Ricochet apod., je squash nejrozšířenější, pravděpodobně pro optimálnost souladu sportovních atributů, jako jsou pohybové zatížení, herní pravidla a technické vybavení. Dnes je squash nejvážnějším z nových kandidátů na zařazení do programu Olympijských her. Světová federace se svými 122 členskými zeměmi a rovnoměrným zájmem ve všech světadílech je jednou z největších sportovních organizací.
Zpět